Reklama
Reklama

Poznań: strażnicy miejscy sprawdzają, czy na placach zabaw jest bezpiecznie

fot. Straż Miejska

Wraz z nadejściem wakacji dzieci coraz częściej bawią się na świeżym powietrzu. Czy jest tam bezpiecznie sprawdzają strażnicy miejscy.

Niestety niektóre poznańskie place zabaw posiadają usterki, które powstały zarówno w wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych, codziennego używania, ale również celowej dewastacji. Należy pamiętać, że za bezpieczeństwo dziecka bezpośrednio odpowiada opiekun, a za stan techniczny urządzeń do zabaw - administrator placu. Przebywając na placach zabaw należy stosować się do regulaminów używania - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Funkcjonariuszki zespołu profilaktyki zlustrowały plac zabaw w Parku Sołackim. Strażniczki zwróciły szczególną uwagę na to, czy urządzenia do zabaw i rekreacji ruchowej posiadają usterki wymagające natychmiastowej naprawy (np. czy na siedziskach wystają ostre krawędzie, czy liny i cięgna są całe bez uszkodzeń oraz czy zabezpieczenia siedzisk huśtawek są sprawne). Wszystkie urządzenia na tym placu zabaw były sprawne i nie budziły żadnych zastrzeżeń - dodaje.
Podczas kontroli funkcjonariuszki zwróciły także uwagę na czystość placu - kosze na śmieci były opróżnione, a na całym terenie był porządek. Wszystkie dzieci, które w tym czasie były na placu zabaw, otrzymały kolorowanki o tematyce bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
32℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro