Reklama
Reklama

Poznańskie CBŚP zatrzymało 9 osób za handel lekami, z których wytwarzano narkotyki. Zabezpieczono 13 mln zł w gotówce

fot. CBŚP

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Poznania przeprowadzili we wtorek akcję wymierzoną w zorganizowaną grupę przestępczą.

Zatrzymano 8 osób, a jedną doprowadzono do prokuratury z zakładu karnego. - W trakcie działań przeprowadzonych na terenie województwa dolnośląskiego przeszukano kilkanaście miejsc zamieszkania i użytkowanych przez podejrzanych. Znaleziono i zabezpieczono ponad 13 milionów złotych w gotówce, które ukryte były w jednym z mieszkań w walizkach, torbach podróżnych i pudełkach. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono także mienie ruchome należące do podejrzanych warte ponad 300 tys. zł. Wśród zabezpieczonego mienia znalazły się samochody, motocykle i biżuteria - informuje CBŚP.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Przestępcy działali głównie na terenie Dolnego Śląska. - Za pośrednictwem hurtowni farmaceutycznej oraz aptek i punktów aptecznych, zdobywano leki zawierające pseudoefedrynę. Następnie członkowie grupy wyłuskiwali tabletki z blistrów i sprzedawali je jako prekursory grupom przestępczym działającym w Polsce i w Czechach. Nielegalny towar trafiał na teren niemal całego kraju oraz do Czech, gdzie była produkowana metamfetamina - dodaje.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi poznański oddział Prokuratury Krajowej. Zatrzymani mogą usłyszeć zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy z przestępstwa oraz wewnątrzwspólnotowego obrotu prekursorami służącymi do produkcji metamfetaminy. Możliwe, że dojdzie do kolejnych zatrzymać w związku z tą sprawą.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro