Reklama
Reklama

Podopieczny Dziennego Domu Pomocy kpt. Roman Silski obchodził 105. urodziny

fot. WUW Poznań

Uroczystość odbyła się w ogrodzie Dziennego Domu Pomocy "Klub Promień" w Poznaniu, którego podopiecznym jest kapitan Roman Silski.

W imieniu wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wzięła udział w uroczystym jubileuszu z okazji 105. urodzin kapitana Romana Silskiego. Wojewoda skierował specjalny list okolicznościowy do jubilata.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


"Jestem pełen uznania dla Pana służby Ojczyźnie oraz godnego naśladowania zaangażowania w życie społeczne. Daje Pan liczne dowody tego, że zawsze - nawet w niełatwych okolicznościach - warto kierować się najwyższymi wartościami etycznymi i aktywnie działać na rzecz innych" - czytamy w liście.

Roman Silski urodził się 3 sierpnia 1915 roku w Bożymdarze. W latach 1937-38 został powołany do wojska Korpusu Obrony Pogranicza, na granicy białoruskiej, a od 1939 roku na granicy czeskiej. Po zakończeniu wojny całe swoje życie pracował jako społecznik. Jest kombatantem od 1960 roku. Inicjator powstania Izby Pamięci Narodowej w Szkole Podstawowej Nr 64 na Żegrzu w Poznaniu - przypomina Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
2.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro