Reklama
Reklama

Dziś protest przed poznańską komendą policji. "Osoby LGBT+ wciąż w Polsce nie mogą się czuć bezpiecznie"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Demonstracja ma związek z wydarzeniami, do których doszło wczoraj na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

W piątek przed siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii w Warszawie zebrała się grupa kilkudziesięciu młodych ludzi przeciwnych decyzji sądu o dwumiesięcznym areszcie dla aktywistki Margot z kolektywu Stop Bzdurom. Przypomnijmy, sąd zdecydował o aresztowaniu na dwa miesiące "Margot" za zniszczenie furgonetki Fundacji Pro-Prawo do Życia. Magot została zatrzymana przez policję w Warszawie a tłum próbował do tego nie dopuścić.
Po wczorajszym proteście LGBT policja zatrzymała 48 osób.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

W związku z wczorajszym czynnym zbiegowiskiem zatrzymano 48-osób. Czynności procesowe zostaną zrealizowane z udziałem obrońców. Prowadzone będą także w związku ze znieważeniem policjanta jak również uszkodzeniem radiowozu. O zatrzymaniach poinformowano prokuraturę.

- Policja Warszawa (@Policja_KSP) August 8, 2020

W związku z wczorajszymi wydarzeniami w sobotę przed poznańską komendą policji na ul. Kochanowskiego odbędzie się demonstracja w związku z wydarzeniami, do których doszło wczoraj na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Patrzmy tej władzy na ręce. Wspólnie i spotkajmy się, by okazać wsparcie represjonowanym aktywistkom i okazać swój sprzeciw wobec działań władzy- napisał do redakcji WTK organizator wydarzenia Marcin Staniewski. Mamy dość homofobii, transfobii i queerfobii w Polsce. Mamy dość władzy nakręcającej spiralę nienawiści. Mamy dość przyzwolenia na głoszenie krzywdzących kwestii w przestrzeni publicznej i haniebnych wypowiedzi polityków. Nie ma naszej zgody na traktowanie ich jak groźnych przestępców, na aresztowania, na represje i pokazywanie siły aparatu władzy. Nie będziemy stali bezczynnie, gdy dzieje się niesprawiedliwość. To nie pomniki są znieważane. To osoby LGBT+ wciąż w Polsce nie mogą się czuć bezpiecznie. I my mówimy: nigdy nie będziesz szła sama!- dodał

Demonstracja odbędzie się dzisiaj przed komendą wojewódzką policji przy ul. Kochanowskiego 2a o godz. 18.00.

Na poniedziałek z kolei manifestację "Poznań broni tęczy" zapowiedziała przed klubem Lokum Stonewall przy ul. Półwiejskiej Grupa Stonewall. Manifestacja rozpocznie się o godzinie 18:00.

" target="_blank">Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro