Reklama
Reklama

Nowa atrakcja turystyczna już na poznańskich ulicach

fot. UMP

Od kilku dni na ulicach miasta można zobaczyć BimbaBus - nową atrakcję turystyczną, nawiązującą do formuły Hop-on Hop-off (wsiądź i wysiądź), popularną w wielu zachodnich, europejskich miastach.

Piętrowy autobus bez dachu, nazwany BimbaBus Emotion po raz pierwszy wyjechał na ulice Poznania 4 sierpnia. To nowy projekt Biura Podróży Sportom Travel w partnerskiej współpracy z firmą Aliwoj Trans. Autobusy Hop-on Hop-off są popularną formą zwiedzania na całym świecie (m.in. w takich miastach jak Londyn, Berlin, Paryż, Praga i wiele innych). To połączenie wygodnego środka transportu z wycieczką z przewodnikiem.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Projekt został stworzony zarówno z myślą o turystach, jak i mieszkańcach, którzy mogą zobaczyć swoje miasto z trochę innej strony i dowiedzieć się wielu nieznanych wcześniej ciekawostek - informują miejscy urzędnicy.

BimbaBusy kursuje od wtorku do niedzieli, pomiędzy godz. 10:00 a 18:00. Wieczorami odbywać się w nich będą interesujące wydarzenia, np. speed dating (szybka randka). BimbaBus Emotion organizuje także wycieczki dla grup zorganizowanych. Bilet jednodniowy kosztuje 29 zł (normalny) lub 19 zł (ulgowy). W ofercie są też bilety rodzinne - dodają.

W piątek na wycieczkę autobusem wybrał się między innymi prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
2.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro